Pískování zubů: Jak často byste měli jít na proceduru

Pískování zubů: Jak často byste měli jít na proceduru srp, 23 2023

Proč je pískování zubů důležité?

Být bloggerkou a zároveň maminkou není vždy jednoduché. Neustálý boj mezi péčí o krásný úsměv a starostmi o rodinu se může zdát jako permanentní šermířský duel. A protože jsem z Olomouce, ne vždy je snadné najít kvalitní zubní péči přímo za rohem. Ale co mě naučilo toto dobrodružství? Nepodceňujte sílu pískování zubů.

Pískování zubů je proces, který používají zubní lékaři k odstranění povlaků a zubního kameně. I když si myslíte, že si pravidelně čistíte zuby, jistě jste někdy měli pocit, že váš úsměv není tak bílý, jak by mohl být. Povlaky se hromadí na našich zubech každý den a pískování je jedným z nejefektivnějších způsobů, jak se jich zbavit a dodat našim zubům onu zářivě bílou barvu.

Nejen zuby, ale i dásně

Jednou ze skrytých výhod pískování zubů, které mnoho lidí přehlíží, je to, jak může tato procedura prospět našim dásním. Nejenže pomáhá vyčistit a osvěžit naše zuby, ale také stimuluje dásně, což je prospěšné pro jejich zdraví. Na úrovni zubní hygieny se často soustředíme na zuby, ale dásně hrají stejně důležitou roli v naší ústní péči. Pískování zubů tak nabízí celkovou ústní péči a dodává našemu úsměvu zářivou bělost.

Jak často byste měli jít na proceduru?

Od Austrálie až po Zanzibar a každé místo mezi nimi, lidé se často ptají: "Jak často bych měla jít na pískování?" Věc je taková, že neexistuje jedna správná odpověď na tuto otázku. Je to o tolik individuální, kolik zubů máme v ústech.
Nicméně, zubní lékaři obecně doporučují pískování alespoň jednou za rok. Pro někoho, kdo pije hodně kávy nebo vína, kouří nebo má genetickou predispozici k tvorbě zubního kamene, by mohl být ideální dvakrát ročně.

Samozřejmě, stejně jako u všech zdravotních procedur, byste se měli poradit se svým lékařem, než se rozhodnete pro jakoukoli proceduru, včetně pískování zubů. Každý máme jiné potřeby a je důležité postupovat tak, jak je pro nás nejlepší.

Moje zkušenost s pískováním zubů

Po velkém vášnivém přemýšlení jsem se rozhodla podělit se s vámi o své osobní zkušenosti s pískováním zubů. Jednu dobu jsem byla naprosto posedlá sněhobílým úsměvem, který jsem viděla u hvězd na červeném koberci. A tak jsem se rozhodla, že si půjdu na pískování zubů. Nezapomeňte, že jsem z Olomouce, takže se to stalo trochu dobrodružstvím. Ale bylo to stojí za to.

Šla jsem na první sezení skeptická, ale při druhé návštěvě jsem byla úplně ohromená tím, jak byly mé zuby bělejší. Byly tak bílé, že se mi zdálo, že září v tmě! Celkově to byla skvělá zkušenost, a od té doby jsem se nevrátila k obyčejnému čištění zubů. Moje děti, včetně Elišky, teď také chodí na pravidelné pískování, ať už jim to líbí, nebo ne!

Konečné tipy a triky

A teď několik tipů a triků, které jsem se naučila během svého cestování do světa pískování zubů. Jako první: vyhněte se konzumaci silně zabarvených potravin a nápojů po pískování zubů - alespoň pár dní. Ty mohou způsobit opětovné zabarvení zubů. Přiznám se, že po jedné proceduře jsem si dala červené víno a pak jsem zjistila, že se moje zuby začaly opětovně zabarvovat. S tímto tipem mi tehdy mohli pomoci!

Dalším tipem je: dodržujte pravidelnou ústní hygienu. Pískování vám může dodat bělejší a zářivější úsměv, ale to neznamená, že si můžete odpustit pravidelné čištění zubů. Takže nezapomeňte si pořádně vyčistit zuby ráno a večer, používat zubní nit a pravidelně chodit na preventivní prohlídky.

Závěrem bych chtěla říci, že pískování zubů je úžasný způsob, jak zlepšit vzhled vašeho úsměvu. Je to pro nás, maminky a busy women, rychlý a efektivní způsob, jak se postarat o svůj úsměv. Ať už jste z Olomouce, Prahy nebo z jakéhokoliv jiného města, určitě se vyplatí zvážit přidání pískování zubů do vaší zubní rutiny. Max, náš pes, sice nemá vybělené zuby, ale je na nás, abychom si udrželi ten naši, lidští, bělostný úsměv. Takže neváhejte a objednejte se na své první pískování zubů ještě dnes!