Celokeramické fazety: Jsou skutečně bezbolestné?

Celokeramické fazety: Jsou skutečně bezbolestné? zář, 4 2023

Výhody celokeramických faset

Mám jednu otázku pro vás, milí čtenáři. Proč nechávat svůj úsměv rozzářený mile hlubokými kávovými šmouhama a odrazem červeného vína, když existují celokeramické fazety? Jestliže je na této otázce něco, co je mi divné, pak je to fakt, že i přes nekonečné výhody mnoho lidí stále ještě zůstává ve stínu nevědomosti. Tomáš mě nedávno přiznal, že celou dobu neměl tušení, jak fungují fazety. A unterý v našem domově poprvé strávil dvacet minut čištěním zubů.

První výhodou celokeramických faset je, že jsou téměř neviditelné. Tento materiál vyniká svou přirozeností a přirozeným vzhledem. Za druhé, jsou mimořádně odolné a navíc odolávají skvrnám. Navíc, zatímco zubní náhrady mohou být docela bolestivé, celokeramické fazety jsou bezbolestné. Opravdu, díváte se na zcela nový svět úsměvů.

Jak fungují celokeramické fazety?

Než začnete skákat z radosti a bdít noci, je důležité pochopit, jak přesně fungují celokeramické fazety. Takže, začněme být technickí, ale ne moc. Stále jsme přece jen laici, ne? Takže si představte, že váš zub je kniha. Fazeta je pak obal, který chrání přední stranu knihy nebo zubu. To je celé tajemství.

Fazeta je ultra tenký kousek keramiky, který je připevněn na přední stranu zubu pomocí speciálního světelného lepidla. Tímto způsobem lze zakrýt poškození, vady, skvrny a další nedokonalosti zubu. Co je na tomto nejlepší, je fakt, že celý proces je tak snadný, že by ho mohl zvládnout i Tomáš, a to neříkám lehce - trust me!

Bezbolestná instalace celokeramických faset

Teréza, já mám strach z lékařů! Zvláště z těch zubních! Slibuju, slyším tato slova více, než bych chtěla. Ale s celokeramickými fasetami je obava z bolesti spíše zbytečná. Provedení procedury na nasazení faset je považováno za jednu z nejméně invazivních zákroků v stomatologii.

Je třeba poznamenat, že zákrok může být prováděn bez umrtvení, což je skvělá zpráva pro všechny, kteří mají strach z injekcí a bolesti. Celý proces je jednoduchý a mnoho lidí se po něm cítí velmi pohodlně. Ale víte co je ještě lepší? Po zákroku se nemusíte obávat žádné dlouhodobé citlivosti ani jiných nepříjemných následků. Která jiná zdravotnická procedura vám to může slíbit?

Celokovové vs. celokeramické fazety

Možná jste slyšeli o celokovových fasetách. Ty, stejně jako jejich celokeramické protějšky, slouží k pokrytí předních stran zubů. Ale to je tak nějak vše, co mají společné. Zatímco celokovové fólie mohou být odolnější, chybí jim estetika a přirozený vzhled, který nabízí celokeramické fazety.

Nemusíte být expertem na módu, abyste věděli, že vypadat jako Jaws z Jamese Bonda není zrovna in. K této skutečnosti je třeba připočíst i to, že kovy mohou způsobovat alergické reakce. Takže pokud jste někdy toužili po zlatých zubech, ale nechcete riskovat kožní vyrážku, jsou pro vás celokeramické fazety perfektním řešením.

Udržování celokeramických faset

No, takže máte nainstalované celokeramické fazety. Vítám vás v klubu krásných úsměvů! Ale jak takové fazety udržovat? Dobrou zprávou je, že udržování faset nehraje důležitou roli v vaší denní rutině. Nemusíte se bát omezovat svůj jídelníček či životní styl.

Rutinní čištění zubů, používání dentálních nití a pravidelné návštěvy zubaře by měly stačit. Celokeramické fazety jsou odolné vůči skvrnám, takže by měly zůstat bílé i přes vaše denní šálky kávy. A pokud jste se zeptali Tomáše, byla by pravděpodobně jeho odpověď: "Jen si je tam nechte a užijte si svůj nový úsměv."

Před a po celokeramických fasetách

Nedávno mi Silvie ukázala fotografii z jejího posledního dovolené na pláži. Vypadala naprosto šťastně, ale když jsem jí řekla, že vypadá skvěle, odpověděla mi: "Ale mám na zubech ty skvrny od kávy!" Mluvila jsem s ní o fasetách a ona byla nadšená.

Když se Silvie vrátila z lékaře s novými fasetami, byla nadšená. Bylo vidět, jak se jí zvedlo sebevědomí. Teď si myslí, že má nejkrásnější úsměv na světě. A víte co? Má pravdu! Fazety udělaly zázrak a bylo úžasné vidět, jaký vliv měly na její sebevědomí.

Závěrem

Na závěr chci říci, že celokeramické fazety jsou skvělým řešením pro ty, kteří chtějí vylepšit svůj úsměv. Jsou bezbolestné, nádherné a snadno se udržují. Nesmíme zapomenout na to, že jsou také mnohem bezpečnější než jejich celokovové vrstvy a nabízejí přirozený vzhled. Věřím, že teď, když víte více o tomto úžasném způsobu zlepšení úsměvu, budete moct rozhodnout, zda je to pro vás správná volba.