Jak broušení zubů může zlepšit váš dech

Jak broušení zubů může zlepšit váš dech říj, 11 2023

Broušení zubů: Tajný trik pro svěží dech

Špatný dech je, jak víme všichni, velmi nepříjemný problém, který si nikdo nechce dobrovolně vytvářet. Probuďte se s jistotou, že dnes budete dýchat jen čerstvým dechem. A jak na to? Zachraňující metoda se jmenuje broušení zubů. Ne, to není nějaký nový trend v ústní hygieně, ale prastará technika, která v poslední době získává na oblibě. Ale nebojte se, nebude k tomu potřeba žádné speciální nástroje ani expertise. Jde o jednoduchý proces, který si může každý osvojit.

Proč broušení zubů funguje?

Věděli jste, že struktura našich zubů je podobná jako u drahého kamení? Ano, je to tak! Každý zub je tvořen vrstvou skloviny, která je obdobou těch vytvářených v přírodě. A stejně jako diamanty, i naše zuby mohou ztratit svůj lesk a stát se porézními. Tímto procesem se ve skulinách a trhlinách naše drahocenné kameny stávají útočištěm pro bakterie, které začínají vydávat zápach. Broušení zubů pomáhá odstraňovat tyto porézní oblasti a tím zlepšuje dech.

Jak si zuby vybrousit? Nemusíte být zlatník!

První myšlenka, která vám pravděpodobně napadla, byla, že budete muset své zuby obrousit nějakým speciálním brusem jako diamanty. Nebojte se, nic takového nebude potřeba! Broušení zubů je ve skutečnosti mnohem jednodušší. Potřebujete jen správnou zubní pastu a správnou techniku čištění zubů. Tohle nezní tak hrozivě, že? Je to podobné jako když si čistíte zuby každý den, ale s trochou odlišné techniky a trochou více času. Uvidíte, že vaši návštěvníci budou pozitivně překvapeni, když začnou cítit místo zkaženého dechu jen svěžest.

Volba správné zubní pasty pro broušení zubů

Tady také není nic těžkého. Jsou zubní pasty, které mají v sobě malé abrazivní částice, které pak při čištění zubů pomáhají odstraňovat bakterie a nečistoty. Například perličkové zuby pasta - ty obsahují malé perličky, které fungují jako mini-brusky pro vaše zuby. A nebojte se, tyto částice jsou velmi jemné a na vaše zuby nepůsobí agresivně.

Vyprávění za zubním kartáčkem: Osobní příběh

Mám rád humorné příběhy, takže vám jeden svůj povím. Vzpomínám si na den, kdy jsem objevil broušení zubů. Bylo to právě v době, kdy jsem měl v plánu velkou rodinnou oslavu. Plánovaný byl velký bufet, a já měl strach, že po všech těch cibulových koláčích a pikantních pokrmech bude moje dech... no, řekněme méně než příjemný. A myslím, že to není dobře, když hostitel páchne jako cibulový koláč.

Tak jsem začal hledat způsoby, jak zlepšit svůj dech. Samozřejmě, zkoušel jsem vše, co mělo jakoukoliv spojitost s ústní hygienou. To mi přineslo do cesty broušení zubů. No, musím vám říct, že to bylo jak objevení Eldoráda. Kdo by si myslel, že něco tak jednoduchého jako broušení zubů by mohlo mít tak velký dopad na kvalitu mého dechu?

Po oslavě mi moje nádherné děti Barbora a Emílie řekly, že moje dech byl neuvěřitelně svěží. No, vyřešilo to můj problém, a já se od té doby stále usmívám. No a samozřejmě, Tomáš, náš pes, už na mě nevrčí, když na něj fouknu. Co víc si může člověk přát?

Jak tedy na to?

Základem je správná technika. Čištění zubů by mělo trvat minimálně dvě minuty. I když se to může zdát dlouho, zvláště když se snažíte vyhnout nepříjemnému dechu, věřte mi – stojí to za to! S touto technikou můžete doslova vybrousit všechny bakterie a nečistoty pryč.

Na druhou stranu, nezapomeňte, že i když se broušení zubů mění v zábavnou rutinu, stále by měla být součástí vaší celkové ústní hygieny. Měli byste si také oplachovat ústa oplachem a čistit si efektivně jazyk, protože jak víme, na jazyku se také hromadí bakterie.

Nakonec vám dám ještě jeden tip. Po očištění zubů si můžete také dát kousek pomeranče nebo limetky. Citrusy nejenže neutralizují zápach, ale také stimulují produkci slin, které přirozeně čistí ústa a zachovávají svěží dech. Jak jsem řekl, nejdůležitější je být si jistý, že váš dech je čerstvý a příjemný, ať už jste kdekoli a kdekoliv.

Takže, co myslíte? Jste připraveni začít se broušením zubů a překvapit všechny svou svěžestí? Já jsem si jistý, že ano! Tak vzhůru do toho!