Jak dlouho vydrží celokeramické fazety?

Jak dlouho vydrží celokeramické fazety? srp, 23 2023

Výhody celokeramických fazet

Jsem Tereza a jak mnoho z vás ví, často se zabývám týkajícími se krásy a zdraví. Můj manžel, Tomáš, mi věnoval nádherný úsměv, úsměv, který upoutá pozornost každého, kdo jej spatří. A víte co? Část tohoto úsměvu je díky celokeramickým fazetám.

Celokeramické fazety jsou velmi oblíbené v současném světě, hlavně pro svou schopnost vylepšit vzhled zubů a tím vylepšit i váš úsměv. Poskytují zaručenou krásu, jsou dlouho trvanlivé a mají velmi nízkou pravděpodobnost, že dojde k rozbití nebo odlomení. Výhodou je také skutečnost, že se nedegradeují ani při kousání tvrdých potravin, jak jsou ořechy či jablka.

Životnost celokeramických fazet

Máte-li zájem o celokeramické fazety, jistě se vás týká otázka: Jak dlouho vydrží? Tato otázka je plně odůvodněná, vždyť investice do zdraví a krásy nejsou levnou záležitostí. Nicméně, mohu vás ujistit, že pokud budete dodržovat správnou ústní hygienu a pravidelné kontroly u zubaře, celokeramické fazety by měly vydržet minimálně 10 až 15 let a možná i více.

Tomáš má tyto fazety již déle než deset let a stále vypadají jako nové. Všechno to bude záviset na tom, jak se o svoje zuby staráte.

Údržba celokeramických fazet

Když mluvíme o správné ústní hygieně, myslíme pravidelné čištění zubů pasta a mezizubním kartáčkem, používání zubní nitě a pravidelné návštěvy u zubaře, aby bylo možné kontrolovat stav fazet a zabránit možným komplikacím.

Doporučuje se také vyhnout se kouření a konzumaci potravin a nápojů, které mohou způsobit skvrny na zubech. Jsem moc šťastná, že Tomáš se rozhodl přestat kouřit právě kvůli fazetám a také obraťte zvláštní pozornost na jakékoliv nárazy v oblasti úst, které by mohly fazety poškodit.

Možné komplikace

Stejně jako u jakéhokoli jiného zákroku, jsou i u celokeramických fazet možné komplikace. Pokud cítíte jakýkoliv nepohodlí nebo si všimnete změnu v tom, jak fazety vypadají nebo se chovají, měli byste se obrátit na svého zubaře. Rychlá reakce na jakékoliv problémy může značně prodloužit jejich životnost.

Dobrou zprávou je, že ve většině případů jsou možné komplikace celokeramických fazet mírné a lze je efektivně léčit. Záleží tedy jen na vás, jak rychle zareagujete.

Výběr správného zubaře

Při rozhodování o tom, zda si nechat udělat celokeramické fazety, je důležité najít správného zubaře. Je to investice do vašeho zdraví a krásy, takže stojí za to udělat si trochu průzkum a najít kvalifikovaného a zkušeného zubaře.

Při výběru zubaře pro provedení tohoto zákroku se doporučuje důkladně prozkoumat jeho zkušenosti a výsledky předchozích operací, aby bylo zajištěno jasné pochopení, jak bude výsledek vypadat.

Cena a hodnota celokeramických fazet

Ano, celokeramické fazety nejsou nejlevnější záležitostí na světě. Musíte si však uvědomit, že investujete do svého zdraví a vzhledu. A co může být lepší investicí než vy sama?

Poté, co jsem viděla, jak se Tomášův úsměv změnil, jak se zvedla jeho sebevědomí a jak vypadají jeho fazety i po 10 letech od zákroku, nemůžu než tvrdit, že zákrok stál za to.

Moje myšlenky na závěr

Tomášovy celokeramické fazety byly jednou z nejlepších věcí, které jsme kdy pro jeho úsměv udělali. Jsou odolné, krásné a přitom tak přirozeně vypadají, že pokud jim někdo neukáže, lidé ani nepoznají, že nejsou jeho vlastní zuby.

Pokud se rozhodnete investovat do celokeramických fazet, těšte se na novou kapitolu ve svém životě. Kapitolu s nádherným úsměvem, vyšším sebevědomím a pocitem krásy.