Jak se zbavit žlutých zubů doma?

Jak se zbavit žlutých zubů doma? srp, 23 2023

Proč máme žluté zuby?

No tak, přiznejme si to. Nikdo z nás nechce mít žluté zuby. Jako tatínek malého Viktorka, přemýšlím jak mu vysvětlit důležitost správné ústní hygieny, aby si zachoval zuby krásně bílé. Neexistuje horší pocit, než když se usmějete do zrcadla a vidíte skrze svůj úsměv více zlato než v zubu lekare - a to není ten typ zlata, který byste si přáli!

Žluté zuby jsou způsobeny řadou různých faktorů, ale nejčastěji jsou výsledkem toho, co konzumujeme. Káva, čaj, víno a cola jsou známé svým vlivem na zabarvení zubů, tak jako tabák. Dalším činitelům, jako je stárnutí, léky nebo dokonce genetika, se ale nemůžeme vyhnout. A bohužel, ani pravidelné čištění zubů u zubního lékaře vám nemusí vrátit zuby do původního bělostného stavu. Naštěstí, následující rady vám ukážou, jak se zbavit žlutých zubů doma.

Přírodní metody na bělení zubů

Řekněme si upřímně, přírodní metody jsou vždycky nejlepší. Přeci jen, kdo by si nežádal lék na žluté zuby, který nemá žádné vedlejší účinky, že? Tak pojďme na to. Jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších řešení je použití jedlé sody. Proč to funguje? Soda má své schopnosti bělící, díky čemuž je skvělým způsobem na odstranění skvrn na zubech. A to nejlepší na tom je, že ji pravděpodobně už máte doma. Postačí ji smíchat s pastou a vyčistit zuby jako obvykle.

Dalším přírodním řešením je použití oleje. Zní to trochu podivně, ale olejové procedury začínají být stále populárnější. Jeho princip je skutečně jednoduchý. Stačí pár lžic kokosového oleje ponechat v ústech a několik minut ho tam nechat. Olej je známý svou schopností odstranit bakterie, což může pomoci snížit plak a zlepšit zdraví zubů a dásní.

Domácí přípravky na bělení zubů

Jak se říká, varianta, jak si pomoci doma, je vždy nejlepší a nejjednodušší. Jedním z domácích přípravků pro bělení zubů může být například jablečný ocet. Jablečný ocet je známý svými čistícími vlastnostmi, ale také tím, že pomáhá odstraňovat skvrny a zabarvení zubů. A pokud jste v kuchyni opravdu kreativní, můžete také připravit svou vlastní pastu z jahod. Jahoda, jako ovoce, je skvělým přirozeným bělícím prostředkem. Posbírejte několik, rozmačkejte je a přidejte nějakou jedlou sodu. Nesmíte ale zapomenout po použití těchto přípravků důkladně vyčistit zuby, aby nezůstaly žádné zbytky.

Existuje také možnost zakoupit v obchodě speciální bělící pasty nebo bělící proužky, ale upřímně, není to trochu nudné? Toto jsou všechno způsoby jak si pomoci doma. Je to sice levnější a jednodušší než schůzka u zubního lékaře, ale nikdy nelze očekávat okamžité výsledky. Je třeba být trpělivý a dávat pozor na zdraví svých zubů a dásní.

Bělení zubů u zubního lékaře versus doma

Úžasnost domácích metod spočívá v jejich dostupnosti a nízké ceně. Nemusíte čekat na termín u zubního lékaře, nemusíte se obávat procedury a na konec nemusíte platit stovky nebo i tisíce korun. Ale je třeba také vzít v úvahu, že účinky takovýchto domácích metod jsou obvykle pomalejší a mírnější než u profesionálního bělení zubů.

Myslím, že nejdůležitější je najít si tu správnou rovnováhu a kombinovat různé metody tak, aby jak nejlépe vyhovovaly vašim potřebám. Například já sám používám prepavačku na kávu espresso, abych snížil vystavení zubů kávovým skvrnám. A to je přece geniální, ne? I když racionalizuji svůj milostný svazek s kávou, upřímně říkám, že bez ní bych nebyl schopen vychovávat Viktora. Takže buďme upřímní, některým věcem prostě nejde vyhnout.

Tak co vy na to? Zkoušeli jste některou z těchto metod nebo máte nějaké další tipy? Rád bych slyšel vaše názory, takže neváhejte a napište mi do komentářů. A nezapomeňte se usmívat. I když jsou vaše zuby trochu žluté, charisma nemá nic společného s barvou zubů. Nakonec, jak říkal vynikající komik George Carlin: "V životě jde o smích, ne o běžení do zubní lékařky."