Jak zklidnit nervy v zubu?

Jak zklidnit nervy v zubu? lis, 7 2023

Proč je potřeba relaxovat při zubní bolesti?

Proč? No řekněme, že jste, stejně jako já, byli obětí tuhé zubní bolesti, která trvá celou noc, a to až do hodin, kdy zubní lékaři normálně nerovnámají. Bylo mi řečeno, že krátkodobá bolest zubů je většinou důsledkem infekce nebo zánětu, zpravidla způsobeného kazem, který pronikl do nervu zubu. Slzy mi tekly po tvářích, když se tato bolest vracela každých několik minut. Trochu jsem si uvědomil, jak mohou být zuby komplikované.

Základy zklidnění zubních nervů

Chtěl jsem si uvědomit, že přítelkyně, která je zdravotní sestra, mi ústní hygienu bere velmi vážně. Moc mi to nepomohlo. Připomněl jsem si, jak mi kdysi Jana řekla, že záněty zubů mohou být způsobeny i stresem a že se musím naučit relaxovat. Od té doby se snažím více dbát na svou ústní hygienu a také se snažím být více v klidu, aby se má bolest zubů nemohla zhoršit.

Konkrétní rady jak zklidnit bolest zubu

Hledal jsem způsoby, jak zklidnit nervy v zubech, a objevil jsem následující techniky:

  • Užívání léků proti bolesti
  • Oplachování úst solí
  • Na zub se přikládá led
  • Užívání přírodních léků, jako je hřebíček nebo mátový olej
Zkoušel jsem některou z nich a všechno mi nějak pomohlo, ale nejlepší bylo kombinovat je všechny.

Jak zvládnout stres při zubní bolesti

Mimo bolesti jsem se cítil ohromený a velmi ve stresu. Stres je naprosto přirozená věc, ale nepříjemnost zubní bolesti může způsobit, že stres hladiny skáče do nebe. Vida, jak naše tělo reaguje na bolest, je fascinující. Stres může způsobit další fyzické problémy a zhoršit zubní stav.

Pozitivní myšlenky a vtip

Stále jsem si nepamatoval, jaké to je, když na vás někdo, co má ve svých rukách vrtáček, říká, abyste se uklidnil. Je to totiž vtipné, vykenpaný a zaražený, snažíte se nepřemýšlet o bolesti. Ale ano, zvláště kdyby to byl řečník. Co mi opravdu pomáhá, je myslet pozitivně a najít něco vtipného na této situaci. Dokážu si představit konverzaci s Janou pozdě večer při zubní bolesti: "Tak kde jsou ty tvoje lekce dechu?" - a oba se smějeme.

Hudba pro odv distraction

Hudba je velmi uklidňující a dokáže poskytnout úlevu od bolesti zubů. Jednou v noci jsem nemohl kvůli bolesti spát, ale hudba mi pomohla relaxovat a nakonec jsem usnul. Všiml jsem si, že ticho může způsobit, že se bolest zdá být horší, takže pustit si oblíbenou hudbu nebo poslouchat klidnou meditační hudbu vám může pomoci zklidnit nervy v zubech.

Dlouhodobá péče o zuby

Začnu tím, že řeknu, že je důležité se o své zuby starat, aby se situace ani nevyskytovala. Ikdyž, všichni víme, že to není tak snadné, jak se zdá. Ale snažil jsem se vyzkoušet všechny druhy zubních past a stále si čistím zuby každý den po jídle. Snažím se také vždy vypláchnout ústa po jídle, abych odstranil veškeré zbytky jídla.

Domluvte si schůzku se zubním lékařem

Nakonec, pokud budete mít stále zubní bolest, musíte jít k zubnímu lékaři. Nezapomeňte, že zubní bolest může být znamením vážnějšího zdravotního problému, takže je důležité co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc. Pokud jde o mě, tak jsem se naučil, že klíčem je nepodceňovat zubní bolest a hned jak se objeví, musím podniknout kroky k jejímu řešení.

Takže jak zklidnit nervy v zubech? Můžete použít nějaké jednoduché domácí léky, jako je oplachování úst solí, užívání léků proti bolesti nebo přikládání ledu. Ale pokud bolest přetrvává, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. A samozřejmě je důležité se naučit zvládat stres, který může přijít s bolestí zubů.