Keramické rovnátka: Nejčastější otázky a odpovědi

Keramické rovnátka: Nejčastější otázky a odpovědi zář, 20 2023

Keramické rovnátka: K čemu slouží?

Nevím, jak vy, ale já jsem měla v dtství opravdový strach z rovnátek. Byla to pro mne kombinace strachu ze zubaře a strachu z toho, co na mě bude čekat s těmi kovovými drátky v ústech. Ale dneska? Dneska to není tak strašné. Víte proč? Existují něco tak úžasného jako keramické rovnátka. Skvělá a estetická alternativa k tradičním kovovým rovnátkům. Keramické rovnátka jsou praktickými pomocníky v bitvě proti nesprávnému skusu a skvěle se hodí pro ty, kdo hledají méně nápadnou alternativu klasických kovových rovnátek. Já to vím, protože jsem je nosila několik let a musím říct, že jsem byla opravdu spokojená. Dnes bych vám chtěla představit několik nejčastějších otázek a odpovědí ohledně keramických rovnátek, na které možná hledáte odpovědi.

Důležité informace o keramických rovnátcích

Keramické rovnátka jsou vyrobena z průhledného nebo tělového keramického materiálu, který je na zuby nalepen a slouží k jejich narovnání. Do keramických bloků je zasunut kovový drát, který je postupně dotahován a tím se zuby postupně narovnávají. Možná si teď říkáte, že to zní strašně komplikovaně, ale věřte mi, že opak je pravdou. Jasné, začátek může být trošku nepříjemný, ale věřte, že si zvyknete a nakonec budete vděční za to, že jste se rozhodli pro keramické rovnátka.

Kolik přibližně stojí keramické rovnátka?

Moc dobře vím, že cena je často tím, co nás nejvíce zajímá. Samozřejmě, keramické rovnátka nejsou nejlevnější variantou, ale zkuste se podívat na to z jiného úhlu. Je to investice do vašeho zdraví a do vašeho vzhledu. Nezapomeňte, že zuby máte jen jedny a je důležité se o ně starat. Cena keramických rovnátek se obecně pohybuje mezi 30 000 a 60 000 Kč. Ale než začnete panikařit a říkat si, že je to moc, vezměte v úvahu fakt, že tato investice bezpochyby stojí za to. Navíc, mnoho zubařských klinik nabízí různé možnosti splátek, takže pokud vám cena přijde vysoká, můžete tuto možnost využít.

Jak dlouho budu muset nosit keramické rovnátka?

No, tady je to trošku těžší. Doba nosení keramických rovnátek závisí na několika faktorech, jako je například závažnost vaší situace. V průměru můžete předpokládat, že budete muset keramická rovnátka nosit mezi jedním až třemi lety. Na druhé straně, nemusíte mít strach, že by vás rovnátka nějak omezovala. Během doby, co jsem nosila rovnátka, jsem absolvovala spoustu různých aktivit, jako například jízdu na koni, plavání, taneční hodiny. Samozřejmě, občas jsem si musela dávat pozor, abych rovnátka nezničila, ale nikdy nebyly na překážku.

Zvládnou keramické rovnátka opravit i velké problémy?

Když se rozhodnete pro keramické rovnátka, nemusíte se obávat, že by nezvládla sem tam nějaký ten velký problém. Keramické rovnátka jsou schopné řešit různé typy malokluzí, včetně křížového skusu, vyhozených zubů nebo velkých mezery mezi zuby. Ale pamatujte, důležitou roli hraje také vaše práce doma. Abych byla upřímná, když jsem poprvé viděla své nové zuby, nemohla jsem uvěřit, jak velký rozdíl rovnátka udělala. A to nejen esteticky, ale i funkčně. Konečně jsem mohla zase normálně jíst a nemusela se bát, že se mi zub přeruší, kdykoli se pokusím o kousnutí něčeho tvrdého. Pamatujte, že rozhodnutí nosit rovnátka nie je žádný sprint, ale maratón. Je potřebné si uvědomiť, že se výsledky neobjeví z ničeho nic, ale že to chce čas. Ale věřte mi, že když se pak podíváte do zrcadla, budete rádi, že jste to zvládli a že máte nádherný úsměv.