Pískování zubů: Jak to může pomoci při léčení zubních problémů

Pískování zubů: Jak to může pomoci při léčení zubních problémů zář, 29 2023

Základní pochopení pískování zubů

No dobře, takže dnes řešíme pískování zubů. Ne, nejsme na pláži vybavující kazdý zub malým kouskem písku. Pískování zubů je profesionální čištění zubů, které provádí váš zubní lékař. "Ale Katerino", říkáte, "já si čistím zuby každý den! Proč bych to potřebovala?" No, tak jsem ráda, že jste se zeptali! I když si čistíte zuby každý den, stále mohou mít skrytou nečistotu. A tady přichází na řadu pískování zubů!

Co to vlastně pískování zubů je?

Mluvíme o pískování zubů, ale co to vlastně znamená? No, jako byste dali vašim zubům malou sprchu s jemným prachem - jenže tenhle prach je speciální. Je to kombinace vody, vzduchu a jemného písku, které se vstřikuje na povrch zubů pod vysokým tlakem. Jako byste vysál každičký zářez a skulinu ve vašich zubech. Podstatou je odstranění nečistot, které se běžným čištění nemusí dařit plně odstranit.

Proč bych to měla zkusit?

Protože přece chcete mít zuby bílé jako sníh, ne? Dost vážně, pískování zubů může pomoci předcházet zubním problémům, jako je zubní kámen, zánět dásní, zubní kaz a zubní eroze. Pokud vás přesvědčila jen perspektiva bělejších zubů, neřeknu Vám, ať se vrátíte zpět a přečtěte to znovu, ale ... vrátíte se zpět a přečtěte si to znovu!

Proces pískování zubů

Nemusíte se bát, proces není nijak bolestivý ani složitý. Představte si to jako wellness pro vaše zuby! V sedadle zubaře se Vám do úst vstříkne malý proud pískování a během pár minut máte zuby jako nové. Přestože to možná není nejoblíbenější způsob, jak strávit své odpoledne, konečný výsledek stojí za to.

Moje zkušenost s pískování zubů

Abych byla upřímná, když mi můj zubař - a mimochodem také můj manžel Jan - poprvé navrhl pískování zubů, byla jsem skeptická. Ale pak jsem si uvědomila, že vlastně nemám smysl mu nevěřit - vždyť je to expert. Takže jsem to zkusila a nemohu vám ani popsat, jak skvěle se cítily mé zuby po tom zákroku. Byly hladké, čisté a bílé, jako kdyby byly nové. Od té doby potřebuji pískování zubů pravidelně - je to jako droga!

A co tvrdé zuby?

Pískování zubů je skvělé pro bělení zubů a odstraňování nečistot, ale je to také dobrý způsob, jak posílit vaše zuby. Víte, zuby jsou docela tvrdé, ale i ony potřebují trochu lásky. Přístroj na pískování zubů vytváří jakýsi "brusný" efekt na povrchu zubů, který pomáhá odstranit nejen nečistoty, ale i nános nazývaný zubní kámen.

Několik tipů k závěru

Pokud jste se rozhodli pro pískování zubů, mám pro vás několik tipů. Zaprvé, nezapomeňte si pravidelně čistit zuby, ani když vás očekává pískování. Zadruhé, nepřestávejte se usmívat. Vaše zuby jsou krásné a pískování jim dodá vzácnou záři. A nakonec, pokud cítíte nepohodlí po zákroku, konzultujte to s vaším zubařem. Ale já vám říkám, pískování zubů je jako láska - když to jednou vyzkoušíte, už to nikdy neopustíte!