Proč jít na dentální hygienu?

Proč jít na dentální hygienu? srp, 23 2023

Předcházení problémům je klíčem k úspěchu

V životě jsem se naučil jednu velmi důležitou lekci, a sice to, že je daleko moudřejší předcházet problémům než je řešit, když nastanou. Ti, co mě znají, vědí, že jsem velkým propagátorem prevence. A pokud jde o zdraví úst a zubů, nemělo by to být odlišné. Proto považuji dentální hygienu za jednu z nejdůležitějších investic do našeho zdraví.

Reálný příklad. Před pár lety jsem se potýkal s přetrvávajícími bolestmi zubů a místo toho, abych navštívil zubního hygienika nebo zubaře, ignoroval jsem to. Doufal jsem, že problém zmizí sám od sebe. Ano, dal jsem se na stranu ignoranci. Rébus. A jak myslíte, že se to vyvíjelo? Musel jsem se vydat na několik návštěv zubaře a podstoupit mnoho nepříjemných a bolestivých léčebných procedur.

Osobní hygiena versus profesionální péče

Takže ano, pravidelné čištění zubů a používání nití jsou absolutně základem péče o ústní dutinu. Nikdo nemůže popřít, že tyto každodenní činnosti jsou pro zdraví našich zubů zásadní. Ale zubní hygiena je o mnoho více než jen čištění zubů a používání zubní nitě.

Vezměte si mě jako příklad. I přesto, že jsem byl pečlivý při každodenním čištění a používání nití, stále jsem měl problémy. A víte, proč? Protože jsem ignoroval profesionální dentální hygienu u zubního hygienika. Můj zubní lékař mi to neustále připomínal, ale já jsem to odmítal poslouchat. To, co jsem si tehdy myslel, bylo: "Proč bych platil někomu za něco, co sám mohu dělat doma?".

Ne. Toto je omyl, na který jsem se docela draze přišel. Nejen že tento omyl stál moje zdraví a krásný úsměv, ale také finančně!

Poznejte svého přítele - dentálního hygienika

Dentální hygienik je váš nejlepší přítel, pokud jde o udržování zdravých zubů a dásní. Zatímco my se můžeme starat o každodenní péči, oni jsou ti, kdo zajistí tu pravidelnou, profesionální péči, která je tak důležitá pro naše zdraví úst.

V průběhu mé první návštěvy dentálního hygienika jsem byl ohromen rozsahem služeb, které nabízí. Nejen že mi vyčistil zuby a odstranil veškerý zubní kámen a plak, který je příčinou zubního kazu a paradentózy, ale také provedl úplné vyšetření mé ústní dutiny. To zahrnovalo kontrolu stavu dásní, průběžnou kontrolu zubů a hledání příznaků ústního rakoviny či jiných nemocí, které by mohly způsobit problémy v budoucnu.

Údržba je jednodušší než oprava

Zuby jsou jako auto, potřebují pravidelnou údržbu. Pokud pravidelně navštěvujete dentálního hygienika, můžete předcházet mnoha zdravotním problémům. Oni jsou schopni začas rozpoznat potenciální problémy a pomoci vám je řešit, než se stane něco horšího. Navíc, je to o mnoho levnější než oprava, nebo dokonce nahrazení zubů.

Navíc, navštěvují-li dentálního hygienika děti, mohou si vytvořit dobré návyky a chování, které jsou nezbytné pro udržení zdraví jejich úst přes celý život. Začínají brát péči o své zuby vážně a stává se to součástí jejich životního stylu. K vrcholnému zdraví zubů vést děti je něco, co mějme na paměti.

Chci vás povzbudit, abyste začali brát dentální hygienu vážně, stejně jako já. Pokuste se navštěvovat dentálního hygienika alespoň jednou za půl roku. Situaci pak přehodnotíte a uděláte krok ke zdravějším a šťastnějším ústům!