Zubní fazety: Jak je udržovat v dobrém stavu

Zubní fazety: Jak je udržovat v dobrém stavu zář, 26 2023

Vstup do světa zubních fazet

Byl jsem mladý, netrpělivý a posedlý myšlenkou, že musím mít dokonale bílé, rovné zuby. To byly dny, kdy jsem o zubních fazetách věděl třeba tolik, co o astrologii (což je téměř nula). Fazety mi byly doporučeny a já, jako člověk, který důvěřoval svému zubaři, jsem si řekl: "Hele, proč ne?". A tak začal můj vztah s těmito malými zubními kráskami. Bylo to tak před deseti lety. Dnes vám, můj čestný čtenáři, chci podělit o své zkušenosti, tipy a triky, jak udržovat zubní fazety v dobrém stavu. Ale než se do toho pustím, rád bych vám představil, co jsou zubní fazety a proč byste se o ně měli zajímat.

Pojďme pochopit zubní fazety

Zubní fazety, také známé jako porcelánové nebo keramické fazety, jsou převratným objevem v oblasti kosmetické stomatologie, který umožnil lidem, jako jsem já, získat bílé a rovné zuby, aniž by museli jít skrz bolestivé a časově náročné procesy jako jsou nosítko. Zubní fazety jsou tenké plátky porcelánu nebo keramiky, které jsou připevněné k přední části vašeho zubu, aby vylepšily jeho vzhled.

Důkladná péče o vaše zubní fazety

Péče o vaše zubní fazety je zásadní, pokud chcete, aby vypadaly skvěle a vydržely co nejdéle. A věřte mi, pokud chcete udržet ten svůj atraktivní úsměv, budete chtít, aby vaše fazety vydržely.

Péče o fazety se neliší moc od běžné zubní hygieny, ale existují některé klíčové aspekty, na které se musíte soustředit. Například je nesmírně důležité čistit zuby dvakrát denně speciální zubní pastou pro fazety. Tato zubní pasta je měkčí než běžné pasty a pomáhá udržovat fazetám jejich zářivý vzhled. Také byste měli vyhnout tomu, abyste na fazety příliš silně tlačili. Pamatujte, že jsou tenké a mohou se snadno poškodit, pokud na ně tlačíte příliš silně.

Kromě toho je důležité jít pravidelně na dentální kontroly. Váš zubař bude sledovat stav vašich fazet a může zjistit případné problémy dříve, než se stanou vážnými. A nehledě na to, jak pečlivě se staráte o své zuby a fazety, vždy je dobré, když na ně někdo další dohlíží.

Bělení zubních fazet: ano nebo ne?

Pokud máte zubní fazety, může vás napadnout, zda je můžete bělit jako normální zuby. Odpověď je... ne úplně. Ačkoliv fazety mohou být odolné vůči skvrnám, nelze je bělit jako normální zuby. Pokud se rozhodnete pro bělení, mohlo by to bezpozdřečně poškodit povrch vašich fazet a způsobit, že se stane matným a bez lesku. Takže, pokud jde o bělení fazet, doporučuji zdržet se toho.

Takže, ať už máte zubní fazety nebo o nich jen přemýšlíte, doufám, že tento dlouhý a podrobný článek vám pomůže lépe je pochopit a udržovat je v dobrém stavu. Já sám, po těch letech s nimi, bych si své rozhodnutí nezměnil. Fazety mi daly sebevědomí a povzbudily můj úsměv. Ale víte co? Ještě důležitější je pečovat o ně správně a respektovat je, a pak vám odvděčí tím, že vás nechají vypadat skvěle po mnoho let.