Jak použít kartáček na obličej?

Jak použít kartáček na obličej? zář, 13 2023

Výběr správného kartáčku na obličej

Prvním krokem, o kterém bych rád mluvil, je výběr správného kartáčku na obličej. Toto je obzvláště důležité, pokud máte citlivou pokožku, jako já. Můj pes Max má také citlivou kůži, a tak jsem se musel naučit, jak vybírat správné kartáče pro něj. A pro mě? Stejně tak. Ale nenechte se, prosím, zmást. Neobcházím po bytě se štětečkem pro psy! U nás, v Plzni, máme na výběr z mnoha druhů kartáčků na obličej, ale na co byste se měli zaměřit? Hlavně na to, aby štětinky byly jemné a bylo je možné čistit pravidelně, abyste se vyhnuli bakteriím.

Práce s kartáčkem - základní technika

Samotný proces čištění obličeje kartáčkem je celkem jednoduchý, ale je zde několik tipů a triků, které byste měli znát. Jeden z nich jsem se naučil během mé první cesty do Koreje. Oni tam mají tuto věc opravdu dobře vychytanou. Ale o tom víc později! Nejdříve je třeba mít čistý obličej. Znamená to, že byste měli odstranit make-up, nečistoty a oleje, které se na pokožce hromadí během dne. Můžete použít demaquillant, ale já osobně dávám přednost oleji. Pak už stačí kartáč třikrát otáčet po směru hodinových ručiček a dvakrát proti nim. Pro mě je tento rituál úžasný způsob, jak odstranit stres po náročném dni. Je skoro tak relaxační, jako se dívat, jak můj králík Běla skáče po bytě.

Pravidelná péče o kartáček

Musím se přiznat, že jednou z věcí, které mi zabraly nejvíce času, bylo naučit se, jak správně čistit a starat se o můj kartáček na obličej. Je to však zásadní krok, pokud chcete, aby vaše zkušenost s kartáčkem byla co nejlepší. Je originální představit si, že byste mohli čistit obličej předmětem, který je sám špinavý, že? A tak je třeba tento malý pomocník také trochu hýčkat. Doporučuji pravidelně kartáček dezinfikovat alespoň jednou týdně. K tomu můžete použít speciální čističe, ale osobně mám nejraději jednoduchý mix vody a jablíčného octa. A pak pořádně kartáč vypláchnout. Trochu starostlivosti a máte super pomocníka na dlouhou dobu. Přece jen, trochu péče může udělat velký rozdíl! Stejně jako když si hýčkám Maxe a Bělu, kteří mi dělají radost už pár let.

Použití správných výrobků s kartáčkem

Když už máme vybraný kartáček a naučili jsme se ho správně používat a starat se o něj, můžeme se podívat na to, jaké produkty bychom měli s kartáčkem používat. Zde je důležité si uvědomit, že ne všechny produkty na čištění obličeje jsou stejné a nemusí být kompatibilní s použitím kartáčku. A to ani neznamená, že by byly špatné. Koneckonců, každý z nás je unikátní stejně jako náš chlupatý přítel Max. Často se doporučuje používat spolu s kartáčkem lehké pěnivé čističe. Jejich konzistence je ideální pro spolupráci s kartáčem a zvláště dobře odstraňují nečistoty a oleje. Moje oblíbená kombinace? Kartáček s lehkou ovocnou pěnou. Věřte mi, po takovém rituálu se budete cítit osvěženě jako nově narozený! A to je přesně to, co chceme, že?

Přidání kartáčku do svého denního režimu

Na závěr bych rád shrnul, jak zařadit používání kartáčku na obličej do vašeho denního režimu. Mnoho lidí se ptá, kdy je nejlepší doba na čištění obličeje kartáčkem. To je samozřejmě velmi individuální věc. Někdo si rád užívá tento proces jako pěkný start dne a někdo zase jako relaxační koněc večera. Já patřím do druhé skupiny. Dělá to pro mě rituál končící den a přípravu na klidný spánek. A plus je, že se probudím s krásně čistou pokožkou. Ale jak se říká, každý máme svůj styl a toto je rozhodnutí na vás. Udělejte z toho vlastní rituál, něco, co budete mít rádi. Ať je to vaše malá chvíle, kdy se můžete soustředit jen na sebe a svou pokožku. Tak jako já se soustředím na své zvířecí kamarády.